هفت سوال کلیدی که باید قبل از شروع استارتاپ خود از خود بپرسید

این نوشته به هیچ عنوان یک فرمول موفقیت برای کسب و کارها ارائه نمی کند و چنین هدفی هم ندارد. در اطراف ما موارد موفق زیادی یافت می شوند که گاهی با راهکارهای کاملا متفاوت و حتی در تضاد با یکدیگر به موفقیت های بسیار بزرگ دست یافتند. پس به راحتی می توان نتیجه گرفت که یک فرمول از پیش تعیین شده و نوشته شده برای موفقیت وجود ندارد.

اما این موضوع به این معنی نیست که نباید از هر راه ممکن درصد احتمال موفقیت خود را بالا برد. قدم برداشتن و “انجام” یک کار مهمترین بخش آن است و حالا که در راه زندگی دادن به ایده خود هستیم، چرا به بهترین شکل آن را اجرا نکنیم؟ در ادامه به چند سوال می پردازیم که می توانند نقش تعیین کننده ای در شکل گیری ایده های ما و راهکار اجرایی آنها داشته باشند و احتمال موفقیت ایده و محصول ما را به مراتب بالا ببرند.

این هفت سوال را از خودتان، قبل از شروع کار بر روی محصول و ایده خود بپرسید تا مطمئن شوید که بر تمامی جوانب قضیه احاطه کامل دارید:

1. جنبه مهندسی: آیا می توانید تکنولوژی با جهش بزرگی رو به جلو را به جای فقط بهینه سازی های جزیی ایجاد کنید؟

2. جنبه زمانی: آیا همین الان بهترین زمان برای شروع این کسب و کار هست؟

3. جنبه مونوپولی: آیا شما با درصد زیادی از یک بازار کوچک شروع می کنید یا خیر؟

4. جنبه انسانی: آیا شما تیم درست و مناسب را در اختیار دارید؟

5. جنبه توزیعی: آیا شما توانایی و یا امکان نه تنها ساخت بلکه عرضه و تحویل محصول خود را به مشتریان دارید؟

6. جنبه پایداری: آیا بازار شما و موقعیت محصول شما 10 یا 20 سال آینده هنوز پا برجاست و معنایی دارد؟

7. و سوال طلایی: آیا شما موقعیت خاصی را در اختیار دارید که دیگران به آن دسترسی ندارند و یا از آن بی اطلاعند؟

این هفت سوال از کتاب بسیار موفق صفر تا یک نوشته جناب Peter Thiel (یکی از موسسان PayPal و موسس Palantir) و یک مقاله در مورد آن استخراج شده است و تجربه نشان داده است که پرسیدن این سوال ها برای شروع هر گونه کسب و کاری در هر زمینه ای می تواند بسیار مفید باشد. دست کم خود شما اطلاع بهتری از موقعیت خود، ایده خود و محصول خود پیدا خواهید کرد. این سوال ها و هر سوال و توصیه دیگری تضمینی برای موفقیت نیست، فقط می تواند احتمال شکست را به مراتب کمتر کند.

تمام این جنبه ها مهم هستند، اگر حتی برای یکی از این سوال ها جواب قابل قبولی – حداقل برای خودتان هم که شده- ندارید، بهتر است بیشتر روی ایده و محصول خود کار کنید و نقاط ضعف را تبدیل به نقاط قوت کنید. شاید حتی با خواندن این سوال ها همه شما را به یاد محصولات فراوان شکست خورده ای بیاندازد که یکی از همین جنبه ها را به فراموشی سپرده بودند و همین باعث شکست آنها شد.

فرخ شهابی نژاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>